sobota, 28 czerwca 2014

Argentyna. Lodowiec Perito Moreno w Patagonii


 

Perito Moreno (hiszp. Glaciar Perito Moreno) – lodowiec w Parku Narodowym Los Glaciares w południowo-zachodniej prowincji Santa Cruz w Argentynie. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w argentyńskiej Patagonii. Ma 258 km2 powierzchni i 30 km długości. Jest jednym z 48 lodowców zasilanych przez Południowy Lądolód Patagoński zlokalizowany w Andach. To pole lodu jest trzecią co do wielkości na świecie rezerwą wody pitnej.

Indie. Waranasi


Wędrówka wzdłuż świętej rzeki Gangesu albo Gangi, bo w Indiach to rodzaj żeński - matka wszystkich hindusów, zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń. całe dnie upływają na obserwacji ludzkiego życia - jego sacrum i profanum

czwartek, 26 czerwca 2014

Agra. Indie

Agra za każdym razem zdumiewa. Chociaż ostatnimi laty miejscem, które zrobiło na mnie podobne wrażenie była Samarkanda w Uzbekistanie. No ale to tam budowali takie pierwsze imponujące budowle. 


wtorek, 24 czerwca 2014

Bemowo. Zapraszam na kolejne pokazy slajdów. Trzy już za nami
Nepal. PokharaWidok na masyw Annapurny - dziesiąty co do wysokości szczyt Ziemi (8091 m n.p.m.). i
Maćhapućhare (6993 m). Według języków miejscowych nazwa oznacza "rybi ogon" - jednak ten kształt widoczny jest dopiero, kiedy mijamy górę z boku, na przykład podczas trekkingu dookoła Annapurny. Machhapuchhare jest uważana przez miejscową ludność za świętą górę, przez co władze Nepalu ustanowiły całkowity zakaz wspinaczki na szczyt. Szczyt góruje nad doliną Pokhary, szczególnie pięknie prezentuje się znad jeziora Phewa Tal.